Przejdź do treści strony

Opancerzony pojazd rozpoznawczy BRDM–2

czytaj

Zobacz naszą ofertę

WIZYTA SEKRETARZA STANU MON W WZM S.A.

30 kwietnia 2014r. Ogólne

WIZYTA SEKRETARZA STANU MON W WZM S.A.

 

29 kwietnia, sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek przebywał z wizytą w Wojskowych Zakładach Mechanicznych SA w Siemianowicach Śląskich.

 

Podczas wizyty w  wiceminister Czesław Mroczek rozmawiał z przedstawicielami WZM S.A. na temat możliwości produkcyjnych KTO Rosomak oraz zapewnienia serwisu i obsługi w całym cyklu życia Kołowych Transporterów Opancerzonych.

 

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra w przyszłym roku do armii powinny trafić kolejne specjalistyczne wersje KTO Rosomak. Zwiększenie potencjału bojowego, a także zakup nowych transporterów tego typu wpisuje się jako jeden z priorytetów w już realizowany program modernizacji technicznej. Zgodnie z planami do roku 2019 w służbie powinno znaleźć się blisko 900 Rosomaków w różnych wersjach eksploatacyjnych.

- Zrealizowaliśmy dzięki temu programowi dwa ważne cele. Zbudowaliśmy znaczącą zdolność sił zbrojnych i zbudowaliśmy znaczący poziom przemysłowy. Siemianowice rozwijają się dzięki temu produktowi i mają szansę rozwijać się w następnych latach jeszcze bardziej - zaznaczył wiceminister Czesław Mroczek w podsumowaniu wizyty.

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2014r.

Powrót do listy